Informace o sboru

Tuto sekci jste si otevřeli pravděpodobně proto, že byste se rádi dozvěděli něco o našem sboru. A vzhledem k tomu, že se nejedná o nic tajného, tak se do toho pusťme.

Sbor dobrovolných hasičů Olešná (okr. Blansko) byl založen roku 1928. Od této doby se sbor značně rozvinul, i když některé etapy jeho "života" nebyly třeba i úspěšné. Olešná se nachází asi 3 km od okresního města Blanska a je jednou z jeho městských částí. Jak to již bývá na menších vesnicích, mezi kterou jistě Olešnou se svými asi 120 obyvateli můžeme zařadit, tak SDH bývá mnohdy pořadatelem většiny kulturního, společenského i sportovního živata v obci. Jinak tomu tedy naní ani u nás, když při pořádání těchto akcí úzce spolupracujeme s místním fotbalovým klubem JKP Olešná.

Sbor má v současnosti 45 členů, z toho je 13 dětí a 10 žen.

 

Zásahová jednotky SDH, jejíž zřizovatelem je město Blansko je zařazena jako jednotka požární ochrany kategorie JPO V a má v současnosti 9 členů. Každoročně vyjíždí v průměru asi k 5 událostem v blízkém okolí a účastní se několika cvičení. Více se pak o naší zásahové jednotce můžete dozvědět v sekci zásahová jednotka.

Více informací o historii sboru naleznete v sekci historie a naopak o současnosti se dozvíte v sekci současnost, případně o úplných a žhavých novinkách v sekci noviky.